Nowy Operator w Simapce – przedstawiamy a2mobile!

Nowy Operator w Simapce - przedstawiamy a2mobile!

Z początkiem listopada przywitaliśmy w Simapce nowego Operatora – markę a2mobile. Wszyscy użytkownicy, którzy mają aktywną usługę rejestracji kart SIM po zaakceptowaniu regulaminu a2mobile mogą rozpocząć rejestrację.

Zachęcam do zapoznania się z poniższym wpisem przygotowanym przez naszego Partnera. Będzie to dawka niezbędnej wiedzy na temat a2mobile oraz jej ciekawej oferty.

a2mobile – mocne wejście

Na rynku telekomunikacyjnym wyróżniamy dwa typy operatorów: strukturalnych czyli takich, którzy posiadają własne nadajniki oraz rezerwacje częstotliwości za pośrednictwem których udostępniany jest zasięg sieci klientom – Orange Polska (Orange), P4 (PLAY), Polkomtel (Plus), T-Mobile Polska (T-Mobile) oraz Aero2 (a2mobile – do 30.11.2018, wRodzinie – do obecnej chwili) oraz wirtualnych tzw. MVNO (mobile virtual network operator), których w porównaniu z tymi pierwszymi jest znacznie więcej. Niektórych z nich jak Premium Mobile, należy zaliczyć do grona dynamicznie rozwijających się, dzięki bardzo atrakcyjnym ofertom doceniamy przez klientów.

7 września 2016 roku Spółka Aero 2 uruchomiła markę a2mobile i na start zaproponowała klientom trzy pakiety za 8 zł, 19 zł i 25 zł. Oferta była skierowana do młodszego pokolenia użytkowników telefonii komórkowej, o czym świadczyła wyrazista kolorystyka oraz wykorzystanie uroczych zwierzaków do prezentacji pakietów.

Największą popularnością cieszył się pakiet Suty, w którym za 25 zł klient otrzymywał na 31 dni nielimitowane połączenia do sieci komórkowych, sms-y oraz 10 GB Internetu LTE i 100 minut na połączenia stacjonarne. Dodatkowymi składnikami oferty był najdłuższy okres ważności konta.

A2mobile nie poprzestało wyłącznie na bardzo dobrej ofercie, ponieważ jako pierwsze w Polsce komercyjnie uruchomiło usługę WiFi Calling, dzięki czemu użytkownicy a2mobile korzystający z telefonów z systemem Android, mogli pobrać odpowiednią aplikację z Google Play i prowadzić rozmowy wszędzie tam, gdzie była dostępna sieć WiFi. Korzystanie z tej usługi na terenie Unii Europejskiej było rozliczane według posiadanego pakietu danych.

Pod koniec marca 2017 roku, a2mobile zmodyfikowało ofertę wprowadzając w niej istotne zmiany. Swój debiut miały Niewyczerpalne Pakiety. Prostota, dowolność konfiguracji według własnych potrzeb, oraz bardzo niska cena sprawiają, że do dzisiaj jest to jedna z najlepszych ofert na kartę. Od momentu wprowadzania Niewyczerpalnych Pakietów minęło ponad półtora roku, a oferta jest wciąż jedną z najbardziej konkurencyjnych na rynku.

Pod koniec 2017 roku, a2mobile wprowadziło aplikację mobilną do zarządzania swoim kontem. Aplikację można ściągnąć na telefon ze sklepu Google Play. Dla osób posiadających inny system operacyjny lub preferujących korzystanie z komputera, został przygotowany dedykowany panel w przeglądarce internetowej.

Na stronie moje.a2mobile.pl wystarczy podać swój adres e-mail oraz unikalne hasło.

Aplikacja daje możliwość szybkiego i komfortowego zarządzania kontem pre-paid poprzez:

 • sprawdzanie stanu konta oraz jego ważności
 • sprawdzanie stanu aktywnych pakietów
 • aktywowanie oraz dezaktywowanie pakietów
 • kupowanie pakietów
 • sprawdzanie historii aktywności

Na początku października 2018 roku, pojawiła się informacja, że marka a2mobile dołączy do sieci Premium Mobile. Tak, jak pisaliśmy na początku, na rynku polskim działa kilku operatorów strukturalnych, ale oprócz tego działają też operatorzy wirtualni (MVNO). Operatorzy ci, świadczą usługi klientom, korzystając z zasięgu sieci jednego lub kilku operatorów strukturalnych, ponieważ nie posiadają własnej infrastruktury sieciowej.

Premium Mobile jest jednym z takich operatorów, świadczącym swoje usługi klientom w oparciu o infrastrukturę sieci Polkomtel, dzięki czemu oferuje swoim klientom zasięg i prędkość Internetu mobilnego LTE identyczną do tej w sieć Plus.

Premium Mobile jest jednym z najmłodszych operatorów MVNO, pomimo to klienci docenili bardzo atrakcyjną cenowo ofertę bezterminowych abonamentów, co z kwartału na kwartał przekłada się na największą ilość przenoszonych numerów do swojej bazy.

Hasło, pod którym Premium Mobile reklamuje swoje usługi, brzmi „różnica jest w cenie”.

Od Grudnia 2018 w związku z połączeniem się a2mobile z Premium Mobile, klienci a2mobile dołączyli do sieci Premium Mobile. Ideą przyświecającą pomysłowi połączenia się a2mobile i Premium Mobile jest zbliżony model działania. Klientów obydwu sieci łączą podobne wartości oraz zapotrzebowanie na usługi telekomunikacyjne.

Warto dodać, że w ostatnim czasie, zarówno a2mobile, jak i Premium Mobile, były doceniane za swoją ofertę. Według raportów kwartalnych publikowanych przez UKE, Premium Mobile może pochwalić się najkorzystniejszym bilansem przenoszenia numerów (MNP) w trzech kwartałach 2018 roku z rzędu.

Najważniejszą informacją dla klientów a2mobile jest to, że po połączeniu z Premium Mobile, marka a2mobile oraz oferta, cenniki, zasięg, a także jakość świadczonych usług nie uległy zmianie.  Oferta pre-paidowa marki a2mobile współistnieje na równi z ofertą abonamentową Premium Mobile. Klienci obydwu marek nie będą zmuszeni do dokonywania jakichkolwiek zmian.

Niewyczerpalne Wszystko – czyli siła pakietu

A2mobile ma do zaoferowania niewątpliwie jedną z najatrakcyjniejszych ofert pre-paidowych na rynku. Najmocniejszą stroną oferty są Niewyczerpalne Pakiety z 31 dniowym okresem ważności. W szczególności na uwagę zasługuje pakiet w pełnej konfiguracji – Pakiet Niewyczerpalne Wszystko.

Za 19,90 zł klient otrzymuje pakiet nielimitowanych rozmów do wszystkich sieci oraz na numery stacjonarne, nielimitowane SMS-y do wszystkich sieci, oraz Internet bez limitu transferowanych danych, (dotyczy usług świadczonych w Polsce) co oznacza, że a2mobile stosuje jedynie ograniczenie prędkości w tzw. formie lejka:

 • do 5 GB — brak ograniczeń
 • 5-10 GB — prędkość max. 3 Mb/s
 • 10-15 GB — prędkość max. 1 Mb/s
 • powyżej 15 GB — prędkość max. 512 kb/s

Tak naprawdę po wykorzystaniu 15 GB prędkość zwalnia do prędkości pozwalającej na normalne korzystanie z Internetu. Co jeśli ktoś chce wrócić do pełnej prędkości LTE?  W takiej sytuacji istnieje możliwość skorzystania z opcji „reset lejka”, czyli przywrócenia prędkości transmisji danych i rozpoczęcia naliczania na nowo progów transmisji danych, poprzez wpisanie kodu *200*1#. Reset prędkości Internetu kosztuje jedyne 5 zł.

Pakiet Niewyczerpalne Wszystko można aktywować kodem *222*1#. Dodatkowo a2mobile oferuje klientom korzystającym z pakietów darmowy transfer do aplikacji społecznościowych takich jak Facebook czy  Messenger, bezpłatną aplikację WiFi Calling oraz rok ważności konta po każdym doładowaniu.

Warto również dodać, że a2mobile w ramach swojego najatrakcyjniejszego Pakietu Niewyczerpalne Wszystko, oferuje pakiet Internetowy w roamingu UE, który wynosi aż 1,75 GB.

A2mobile w swoim portfolio posiada również inne Niewyczerpalne Pakiety, które oparte są na trzech podstawowych filarach – rozmowy, SMS-y i Internet. Klient może wybrać np. jeden z nich – Niewyczerpalne Rozmowy, lub SMS-y czy Internet –pojedynczy niewyczerpalny pakiet kosztuje 9,90 zł na 31 dni.

Istnieje również możliwość konfiguracji pakietów w ramach dwóch usług np. Niewyczerpalne Rozmowy i SMS-y lub Niewyczerpalny Internet i Rozmowy – taka konfiguracja dwóch usług to koszt 15,90 zł na 31 dni.

Zdecydowanie najmocniejszą stroną oferty jest Pakiet Niewyczerpalne Wszystko za 19,90 zł, który zawiera wszystkie usługi – rozmowy, SMS-y i Internet na 31 dni.

Nowością w a2mobile jest promocja na start dla nowych klientów, którzy kupią starter za jedyne 10 zł. Klient aktywując swój numer może uruchomić kodem *222*1# Pakiet Niewyczerpalne Wszystko za pół ceny, czyli za 9,95 zł na 31 dni, w ramach dostępnych na starterze środków.

Jak prosto przenieść numer do a2mobile

a2mobile oferuje swoim klientom możliwość przeniesienia swojego dotychczasowego numeru.

Cała procedura jest niezwykle prosta i komfortowa dla klienta. Osoba chcąca przenieść swój numer do a2mobile, może skorzystać z dwóch oferowanych przez sieć sposobów.

Pierwszym jest wypełnienie formularza na stronie internetowej www.a2mobile.pl/przenies-numer. Bardzo ważne podczas wypełniania formularza jest to, aby wprowadzane dane były zgodne z danymi u dotychczasowego operatora, u którego klient ma przenoszony numer. Po poprawnym wypełnieniu formularza, a2mobile wyśle kuriera pod adres wskazany przez klienta. W ciągu 3 dni roboczych klient otrzyma komplet dokumentów oraz kartę SIM.

Wśród wymaganych dokumentów niezbędnych do tego, aby a2mobile mogło przeprowadzić proces przeniesienia numeru, są:

 • Wniosek o przeniesienie numeru
 • Oświadczenie o poprawności danych i byciu uprawnionym do przeniesienia numeru
 • Pełnomocnictwo udzielone Operatorowi a2mobile do przeprowadzania formalności związanych z przeniesieniem numeru

Podczas wizyty kuriera wymagana jest osobista obecność osoby chcącej przenieść numer. Właściciel numeru zobowiązany jest przedstawić dokument tożsamości w celu weryfikacji danych osobowych, co jest niezbędnym elementem procesu rejestracji.

Co dalej? Podpisane dokumenty zostaną dostarczone do a2mobile w terminie 7 dni, wówczas rozpocznie się proces przenoszenia numeru. Przeniesienie numeru nastąpi we wskazanym przez Klienta terminie.

Drugim sposobem na przeniesienie numeru jest skorzystanie z infolinii a2mobile. Jeżeli ktoś chce przenieść numer, może wybrać opcję kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

W takiej sytuacji należy zadzwonić pod numer 720 20 30 40. Konsultant a2mobile zajmie się wypełnieniem wniosku o przeniesienie numeru. Dalsza część procedury jest identyczna jak w przypadku pierwszej opcji.

Jak widać cały proces jest bardzo prosty. Na stronie internetowej a2mobile.pl znajduje się bardzo przyjazna instrukcja opisująca poszczególne kroki. Dodatkowo klient zawsze ma możliwość kontaktu z Biurem Obsługi Klienta, gdzie w razie pytań czy wątpliwości, konsultanci a2mobile udzielą wszelkich niezbędnych informacji.

Proces przeniesienia numeru dla klientów jest całkowicie darmowy.

Przeniesienie numeru do a2mobile jest jeszcze korzystniejsze, za sprawą tego, że klient przenoszący numer otrzymuje ekstra 10zł do wykorzystania na start. Kwota ta jest wystarczająca do uruchomienia Pakietu Niewyczerpalne Wszystko w promocyjnej 9,95zł na 31 dni.

Warto rejestrować a2mobile w Simapce

a2mobile oficjalnie dołączyło do Simapki z początkiem listopada. Od tego momentu wszyscy użytkownicy, którzy wykorzystują na co dzień Simapkę do rejestracji kart SIM mogą rozszerzyć usługę o markę a2mobile..

Aktywacja rejestracji a2mobile jest bardzo prosta. Wystarczy tylko zaakceptować regulamin. Po akceptacji rejestracja a2mobile zostanie automatycznie aktywowana.

Jeśli jeszcze Cię nie przekonałem, że warto do nas dołączyć na pewno zaciekawi Cię to, że za rejestrację a2mobile można otrzymać nawet 15 zł. Regulamin promocji dostępny jest w zakładce Materiały do pobrania dostępnej po zalogowaniu.