Wyjaśniamy czym jest Program Polska Bezgotówkowa oraz jak odebrać darmowy terminal!

Wyjaśniamy czym jest Program Polska Bezgotówkowa oraz jak odebrać darmowy terminal!

Czym jest Polska Bezgotówkowa? 


Program Wsparcia Obrotu Bezgotówkowego, bo pod taką oficjalną nazwą kryje się powszechnie znany termin Polska Bezgotówkowa.
Jak można przeczytać na oficjalnej stronie, Fundacja Polska Bezgotówkowa (http://polskabezgotowkowa.pl) postawiła sobie za cel upowszechnienie oraz promowanie obrotu bezgotówkowego wśród obywateli w Polsce.
Osiągniecie tego celu ma być możliwe poprzez rozbudowę i poszerzenie sieci akceptantów kart płatniczych w punktach handlowo-usługowych, urzędach, czy instytucjach płatniczych, a także poprzez poszerzenie świadomości naszych obywateli.
Program Polska Bezgotówkowa to wspólna inicjatywa uczestników rynku usług płatniczych w Polsce: wydawców kart, agentów rozliczeniowych oraz organizacji Visa i Mastercard przy udziale Związku Banków Polskich i Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Dla kogo jest i kto może wziąć udział w Programie? 

Program w swoim głównym założeniu skierowany jest do mikro i małych przedsiębiorców, którzy chcieliby zacząć przyjmować płatności bezgotówkowe w swoim punkcie handlowym.
Istotnym kryterium jest brak płatności bezgotówkowych w punkcie handlowym w ostatnich 12 miesiącach.
Jeśli przedsiębiorca spełni te kryteria, może ubiegać się o dofinansowanie do 3 terminali płatniczych.
Bardzo ważne jest również, że w Programie nie mogą uczestniczyć sieci handlowo-usługowe oraz franczyzobiorcy, którzy posiadają więcej niż 5 placówek.

Co można zyskać biorąc udział w Programie? 

Podstawową korzyścią dla wszystkich uczestników jest zniesienie opłat za obsługę terminala. Mowa tutaj o opłatach za terminal oraz kosztach obsługi płatności.
Tak więc każdy uczestnik przez 12 miesięcy nie poniesie żadnych kosztów.
Jest jednak pewne obostrzenie, a mianowicie nie można przekroczyć 100 000 zł obrotu na pojedynczym terminalu.
W praktyce oznacza to, że jeśli skorzystaliśmy z programu i otrzymaliśmy jeden, dwa lub trzy terminale to maksymalny obrót na jednym terminalu nie może przekroczyć 100 000 zł w przeciągu roku.
Jeśli obrót zostanie przekroczony, zostanie naliczona prowizja od każdej transakcji powyżej tego limitu zgodnie ze stawkami, które znalazły się na umowie z agentem rozliczeniowym.

Przykład: obrót wyniósł 110 000 zł, a prowizja od transakcji, po zakończonym programie miała wynieść 0,7% od każdej transakcji.
Zatem od 10 000 zł będziemy musieli zapłacić prowizję w kwocie 70 zł.

Krótko podsumowując: Terminal przez 12 miesięcy otrzymujemy za darmo. Maksymalnie możemy uzyskać 3 terminale. Maksymalny obrót na terminal to 100 000 zł. Z programu możemy skorzystać, jeśli nie mieliśmy w swoim punkcie płatności bezgotówkowych przez ostatni rok.

Jak rozpocząć i skorzystać z Programu? 

Najważniejsza kwestia to wybór Agenta Rozliczeniowego lub Partnera Agenta Rozliczeniowego, który bierze udział w Programie.
Lista Agentów oraz Partnerów dostępna jest na stronie http://polskabezgotowkowa.pl/#chooseagent
Przy wyborze warto zapoznać się ze szczegółami oferty.
Zobaczyć na jakich warunkach będziemy współpracować po zakończeniu Programu. Warto zwrócić uwagę na wysokość prowizji oraz koszt miesięczny abonamentu.
Kolejną ważną kwestią może się okazać sprzęt (terminal) jaki otrzymamy w ramach współpracy.Rynek terminali płatniczych charakteryzuje się dużym zróżnicowaniem i możemy liczyć na nowoczesne modele jak i dość leciwe egzemplarze.

 

Nie zapominajmy również, że poza kosztami obsługi, a więc opłatą miesięczną za terminal oraz kosztami obsługi transakcji, jakie będziemy musieli ponosić po Programie, ważne jest całościowe podejście Agenta do Klientów.
Liczy się tutaj wsparcie posprzedażne, czyli krótko mówiąc codzienna obsługa w momentach, kiedy będziemy oczekiwali pomocy. Równie ważna jest dostępność wszelkich materiałów pomocniczych, które mogą nam się przydać, jeśli z naszym terminalem zadzieje się coś złego.

Dodatkowym atutem będzie również szerokość usług dodatkowych, które pozwolą uatrakcyjnić ofertę naszego punktu handlowego i czerpać zyski z ich sprzedaży.
Często na początku współpracy firma obiecuje złote góry, które szybko zostają zweryfikowane przez rzeczywistość.
Skorzystanie z usług sprawdzonych Partnerów z pewnością ograniczy ryzyko i możliwość zawodu.

Podsumowanie

Program Polska Bezgotówkowa jest dla wszystkich mikro i małych przedsiębiorców, którzy w ostatnich 12 miesiącach nie akceptowali w swoim punkcie handlowym płatności bezgotówkowych.
W ramach Programu można otrzymać do 3 terminali za darmo przez 12 miesięcy.
Oznacza to całkowite zwolnienie z opłat związanych dostarczeniem i obsługą terminala oraz zwolnienie z kosztów obsługi transakcji.
Limit płatności bezgotówkowych na każdy terminal wynosi 100 000 zł w roku.Po 12 miesiącach nadal korzystamy z terminala na warunkach ustalonych z agentem rozliczeniowym podczas zawierania umowy.Przy wyborze Agenta Rozliczeniowego lub jego Partnera warto zwrócić uwagę na szczegóły oferty, która powie nam na jakich warunkach będzie kontynuowana współpraca po zakończeniu programu. A więc jaka będzie opłata za terminal płatniczy oraz prowizja od każdej transakcji.Dodatkowo warto zwrócić uwagę na całościowe podejście firmy do klienta już po podpisaniu umowy oraz na szerokość oferty usług dodatkowych, które mogą pozytywnie wpłynąć na atrakcyjność naszego punktu sprzedaży oraz pozwolą zwiększyć nasze zyski.

Team4U sp. z o.o. właściciel Simapki jest Partnerem Agenta Rozliczeniowego SIX Payment Services.
Z Simapką skorzystasz z Programu Polska Bezgotówkowa i otrzymasz do 3 terminali za darmo przez 12 miesięcy.
W ramach naszego rozwiązania oferujemy nowoczesny i bezprzewodowy terminal, który współpracuje z naszą aplikacją zapewniając pełną przejrzystość i łatwość obsługi.

Dodatkowo korzystając z Simapki możesz skorzystać nie tylko z płatności kartą, ale także z rejestracji kart sim, doładowań telefonów komórkowych, ubezpieczeń ekranu smartfona czy poleceń.
Wszystkie te usługi nie tylko zwiększą atrakcyjność Twojego punktu sprzedaży, ale także pozwolą zwiększyć jego zyski.
Zapoznaj się z naszym rozwiązaniem (Płatność kartą w Simapce) oraz ofertą Programu Polska Bezgotówkowa (Darmowy terminal w Simapce)